Lasik Astigmatizmayı Onarabilir mi?

0
34
astigmat

Evet, çoğu durumda, LASIK astigmatizmayı tamamen düzeltebilir ve etkisi kalıcıdır.

Astigmatizm çok yaygın bir görme problemidir. Biraz korkutucu görünen bir isme sahip olmasına rağmen, astigmatizma göz hastalığı değildir. Sadece yakını ve uzağı görememek gibi göz kusurlarından biridir ve gözlük, kontakt lens, lasik ameliyatı ile düzeltilebilir.

Astigmatizmaya tipik olarak, asimetrik şekle sahip gözün ön yüzeyi (kornea) neden olur.

Bunu tanımlamak için sıklıkla kullanılan benzetme, korneanın bir beyzbol topu yerine amerikan futbolu şeklinde olduğunu söylemek veya astigmatizmaya sahip bir gözün, bir pinpon topu gibi değil, bir yumurta şeklinde olduğunu söylemektir

Lasik ameliyatı için kullanılan ultra hassas lazerler, korneayı yeniden şekillendirecek şekilde programlanabilir, böylece gözün ön yüzeyi daha simetrik olur ve böylece astigmatizmanın neden olduğu görme sorunları ortadan kalkar.

3.0 diyoptriyi geçmeyen Astigmatizma tek bir Lasik prosedürü ile tamamen düzeltilebilir. Daha yüksek numaralarda astigmat, Lasik ile düzeltilebilir, ancak ince ayar yapmak için ikinci bir Lasik geliştirmesi ihtimalini arttırır.

Yüksek numaralı astigmat gözleriniz varsa, bu LASIK cerrahının ve seçtiğiniz cerrahi merkezinin politikalarına bağlı olarak cerrahi maliyetinizi etkileyebilir. Böyle bir durumda, preoperatif muayene ve konsültasyon sırasında bu konu sizinle paylaşılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here